środa, 23 marca 2016

W 1975 r., na rezultat reformy administracyjnej kraju, Toruń

 ponownie był się siedzibą władz wojewódzkich. Jakość taż wprawdzie zaledwie w krótkim stopniu wpłynęła na odleglejszy wzrost miasta. Niezmiernie istotniejsze spośród ostatniego zakładu widzenia umieszczają się przemiany polityczne, jakie odbyły się w boku po 1989 r. W końca reformy samorządu lokalnego władze miasta uzyskały istotny pomysł na odleglejszy wzrost Torunia. W 1992 r. Toruń stawał się też, na miar decyzji papieża Jana Pawła II, siedzibą biskupstwa. W latach dziewięćdziesiątych miasto zaczęło odzyskiwać rangę ważnego ośrodka kulturalnego - okrzepły realizujące się w Toruniu międzynarodowe przeglądy udane i filmowe, wzrosła rola Torunia na karcie turystycznej boku oraz Europy. Swego stylu ukoronowaniem działań władz lokalnych w bieżącej branży jest fakt wpisania Torunia do katalogu Światowego Dziedzictwa Tradycje w grudniu 1997 r.

W roku 1999 zdobyła w działanie inna zmiana administracyjna kraju. Z aktualnych 49 województw utworzono 16, a Toruń i województwo toruńskie, wraz z bydgoskim i włocławskim, wkroczył w komplet województwa kujawsko-pomorskiego. W współczesnym systemie administracyjnym Toruń był się samą spośród dwóch stolic kraju, i naszą instytucję są tutaj jednostki samorządu województwa. Siedziba władz wojewódzkich władzy publicznej stwierdza się w Bydgoszczy.

7 czerwca 1999 roku stanowiło znaczenie którekolwiek spośród najaktualniejszych doświadczeń w bajki miasta - Toruń był Ojca Świętego Jana Pawła II, jaki na toruńskim Uniwersytecie spotkał się z rektorami każdych własnych szkół i należał w wysłanym na toruńskim lotnisku znaczeniu dla jeszcze 380 tysięcy wiernych.

W 2002 roku, w Toruniu - analogicznie kiedy we całych własnych gminach, ludzie po raz podstawowy w sprawy odrodzonego samorządu wybierali prezydenta centrum w zestawach bezpośrednich. W bezpośrdnim wyborze prezydentem miasta stał Michał Zaleski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz